Достапни линкови

Киднапиран синот на поранешниот премиер на Пакистан


Јусуф Раза Џилани
Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари го осуди киднапирањето на синот на поранешниот премиер Јусуф Раза Џилани. Вооружена група на лица го киднапирала Али Хаидер Џилани на изборен митинг за престојните избори во недела. Џилани се кандидираше за место во локалното собрание. Задари изјави дека изборната комисија треба да го спречи гласањето во тоа изборно место.
XS
SM
MD
LG