Достапни линкови

Кери-Асад не може да биде дел од транзицијата на Сирија


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери изјави денеска дека САД сметаат дека сирискиот претседател Башар ал Асад ќе се повлече од функцијата по постигнувањето на било какво политичко решение за Сирија. Кери го даде коментарот на маргините на средбата во Рим со јорданскиот министер за надворешни работи. Според него, Асад не може да биде дел од транзицијата на власта во Сирија.
XS
SM
MD
LG