Достапни линкови

Притвор од еден месец за Насер Кељменди


Насер Кељменди
Основниот суд во Приштина му одреди еден месец притвор на Насер Кељменди, соопшти ЕУЛЕКС. Осомничениот беше уапсен пред два дена врз основа на налогот, кој го издаде обвинителот на ЕУЛЕКС.
Акцијата за негово апсење е изведена во координација меѓу домашните и обвинителите на Еулекс. Кељменди е под истрага за неколку кривични дела и за организиран криминал.
XS
SM
MD
LG