Достапни линкови

Грчкото економско заздравување, на повидок


Грчкиот министер за финансии Јанис Стурнарас денеска изрази уверување дека се гледа економското заздравување на Грција. „Целта на владата е до крајот на годинава да оствари почетен суфицит што ќе и овозможи на земјата да побара од меѓународните кредитори натамошно отпишување на долгот“, изјави министерот Стурнарас.
XS
SM
MD
LG