Достапни линкови

Железничка несреќа во Русија, илајдници евакуирани


Триесетина луѓе биле ранети, а скоро 3 илјади други биле евакуирани по железничката несреќа која во текот на изминатата ноќ дојде во регионот на Ростов, јавуваат руските медиуми. Според нив, од шините излетале 70 вагони, од кои 50 со гориво при што се запалиле. Засега не е позната причината за несреќата.
XS
SM
MD
LG