Достапни линкови

Десетина загнати во пожар во фабрика во Бангладеш


Најмалку дестина луѓе загинале во пожарот што денеска избувна во една фабрика за текстил во Дака, главниот град на Бангладеш. До ова дојде само на две недели откако 900 луѓе загинаа во уривањето на една повеќекатница во која биле сместени текстилни работилници.
XS
SM
MD
LG