Достапни линкови

Дебата во Вашингтон , дали да ги сподели ракетните одбранбени податоци со Русија


Агенцијата за Ракетна Одбрана на САД објави дека администрацијата на Обама дискутира дали да ги сподели податоците за американската ракетна одбрана. Аналитичарите велат дека администрацијата на Обама дискутира за патиштата да се намали стравот на Русија дека американсиот одбранбен штит е насочен кон рускиот нуклеарен арсенал. Некои републиканци ја обвинуваат администрацијата на Обама дека ја компромитира државната сигурност за да ја одоброволи Москва.
XS
SM
MD
LG