Достапни линкови

Жртви на протестите во Авганистан


Анти-пакистански протести во Авганистан
Најмалку 12 лица загинале на анти-пакистанските демонстрации во јужниот дел на Авганистан. Стотици Авганистанци се собрале во покраината Кандахар да протестираат против неодамнешните судири меѓу авганистанските и пакистанските сили на границата меѓу двете земји.
Локалните власти соопштија дека талибанците се вмешале во толпата, при што отвориле оган кон полицијата.
XS
SM
MD
LG