Достапни линкови

Џафери-Македонија во Турција гледа голем пријател


Министерот за одбрана Талат Џафери
Министрите за одбрана на Македонија и Турција, Талат Џафери и Исмет Јилмаз оценија денеска дека соработката на полето на одбраната меѓу двете земји е одлична и претставува пример за соработка во регионот. Џафери по средбата со Јилмаз во Турција изјави дека Македонија во земјата гледа голем пријател и поддржувач. Џафери и се заблагодари на Турција за континуираната поддршка за македонската интеграција во НАТО.
XS
SM
MD
LG