Достапни линкови

Бомбашки напад врз полициска станица во Пакистан


Бану - архива

Бомбаш самоубиец со автомобил бомба изврши напад на полициска станица во северозападен Пакистан.
При тоа, во Бану, како што јави Радио Машал, загинале еден полицаец и две жени цивили, а биле ранети 28 луѓе, од кои 7 полицајци.
Возилото удрило во зидот на станицата и причинета е голема штета и на неколку околни згради.
Бану е во близина на Северен Вазиристан упориште на Ал Каеда и талибанците.
XS
SM
MD
LG