Достапни линкови

Продолжуваат разговорите на работните групи на Србија и Косово


Марко Ѓуриќ
Денеска во Брисел продолжуваат разговорите на работните групи на Белград и Приштина со поддршка на претставници на ЕУ, за примена на Договорот за нормализација на односите, кои почнаа вчера.
Претставникот на српскиот тим Марко Ѓуриќ, инаку советник на претседателот Томислав Николиќ, изјави дека Белград вчера побарал да почнат разговори со Приштина на највисоко ниво за суштинските прашања за косовските Срби и Српската православна црква во Косово, кои не се решени со Договорот за нормализација на односите.
XS
SM
MD
LG