Достапни линкови

Експлозија на гас во Мексико, 18 жртви


Најмалку 18 лица загинале, а 36 биле повредени во експлозија на цистерна на гас која денеска се случила во близина на Мексико. Според информациите, оштетени се најмалку 15 возила и 20 згради во околината. Несреќата се случила рано утрината на автопатот Мексико-Пачука.
XS
SM
MD
LG