Достапни линкови

Бомбашки напади во Пакистан, 12 жртви


Во два бомбашки напади чија цел им биле изборни митинзи во северозападниот дел на Пакистан загинале најмалку 12 лица, а околу 23 биле повредени. Четири лица загинале во експлозија на бомба поставена покрај патот додека се превезувале во возило со поддржувачи на партијата на претседателот Асиф Али Задари. Осум лица загинале на митинг на исламистичкиот политичар Муфти Сајед Џанан.
XS
SM
MD
LG