Достапни линкови

Полицијата ќе го одбележи 7-ми Мај


Денеска ќе биде одбележан 7 Мај- Денот на баталјонот на Воената полиција и Денот на полицијата и безбедноста. Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов постхумно ќе им додели Медал за храброст на 32 припадници на безбедносните сили на Министерството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG