Достапни линкови

Џон Кери во прва посета на Москва


Американскиот државен секретар, Џон Кери денеска пристигна во прва посета на Москва. Се очекува тој да оствари средби со претседателот на Русија, Владимир Путин и со министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров, а тема на разговорите да биде Сирија и соработката на полето на антитероризмот.
XS
SM
MD
LG