Достапни линкови

Адидас овозможи поплаки од вработените преку СМС


Германскиот производител на спортска опрема Адидас, соопшти дека ги охрабрува вработените во фабриките на своите азиски снабдувачи, евентуалните жалби да ги испраќаат анонимно директно до компанијата преку текстулани пораки од своите мобилни телефони. Телефонската линија треба да им овозможи на вработените едноставно да испратат СМС кога сметаат дека нивните права се прекршени.
XS
SM
MD
LG