Достапни линкови

Времето денеска -облачно и врнежливо


Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, попладне ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 17 на повисоките до 28 степени во најјужните делови од земјата.
Во Скопје слично време и температура до 26-от степен.
XS
SM
MD
LG