Достапни линкови

Опозициски протести во Москва


Опозицискиот лидер и поранешен вицепремиер Борис Немцов
Илјадници луѓе присуствуваа на денешниот опозициски протест на плоштадот Болотнаја во Москва. Протестот кој беше отворен од опозицискиот лидер и поранешен вицепремиер Борис Немцов е по повод годишнината од масовниот антивладин протест во минатата година на кој беа уапсени стотици лица. Организаторите бараат ослободување на над дваестина затворени критичари на Кремљ.
XS
SM
MD
LG