Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак, 10 жртви


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 10 лица загинале во бомбашки напад во Багдад. Две автомобил бомби експлодирале во близина на полициски контролен пункт, при што 5 цивили и еден полицаец загинале.
Во друга експлозија на бомба пред еден ресторан животот го загубиле пет лица. Повеќе од 30 лица биле повредени во нападот.
XS
SM
MD
LG