Достапни линкови

Се урнал хеликоптер во Сибир


Хеликоптер кој носел речиси два тони експлозив се урнал во југоисточен Сибир. Од компанијата Ангара соопштија дека нивниот хеликоптер Ми-8 исчезнал денеска додека вршел увид во области кои потенцијално се подложни на поплави. Неколку часа подоцна биле пронајдени остатоците на хеликоптерот.
Локалните власти соопштија дека хеликоптерот имал десет патници и се уште не се знае дали целиот екипаж загинал.
XS
SM
MD
LG