Достапни линкови

Двајца Иранци осудени за тероризам во Кенија


Сајед Мансур и Ахмед Мухамед
Судот во Кенија осуди двајца ирански државјани на доживотна казна затвор под обвинение за тероризам. Ахмед Мухамед и Сајед Мансур беа прогласени за виновни за поседување на екплозиви и за планирање на бомбашки напади. Според судот, тие биле поврзани со терористички групи кои планирале напади во Најроби и Момбаса.
XS
SM
MD
LG