Достапни линкови

Владејачката партија води на изборите во Ерменија


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан
Ерменската владејачка партија води на локалните избори со неочекувано големо мнозинство на освоени гласови. Централната изборна комисија соопшти дека досега биле пребројани речиси две третини од гласовите во 464 изборни единици, при што Републиканската партија на претседателот Серж Саркисјан освоила 58 проценти од гласовите. Просперитетната партија на Ерменија е на второто место со освоени 20 проценти од гласовите.
XS
SM
MD
LG