Достапни линкови

Сиријски бунтовници урнале владин хеликоптер


Сиријски бунтовници погодиле воен хеликоптер на истокот на земјата при што загинале осум владини војнци. Ова го јави Сиријската опсерваторија за човекови права со седиште во Британија која објави и видео снимка преку интернет на која е прикажано како неколкумина вооружени луѓе стојат пред паднат хеликоптер.
XS
SM
MD
LG