Достапни линкови

Загинал германски војник во Авганистан


Еден германски војник загинал, а еден бил повреден во судир со милитантите во Авганистан, соопшти денеска германското министерство за одбрана. НАТО вчера соопшти дека во Кабул животот го загубил еден војник од меѓународните сили, но без да прецизира од која земја потекнува.
Германскииот војник загинал за време на операција во покраината Баглан на северот во Авганистан во престрелка со милитантите.
XS
SM
MD
LG