Достапни линкови

Пронајдени остатоци од авион во Русија


Руските власти соопштија дека пронашле остатоци од авион кој исчезнал во регионот Свердловск во јуни во минатата година. Федералната агенција за авионски транспорт соопшти дека остатоците биле пронајдени од ловци во мочуриште во шума одалечна осум километри од аеродромот Серов од каде полетал авионот. Авионот исчезнал од радарот набрзо по неовластеното полетување со 12 патници, меѓу кои и пилотот и локалниот шеф на полицијата.
XS
SM
MD
LG