Достапни линкови

Бомбашки напад во Мали, пет жртви


Војници на Мали
Властите на Мали соопштија дека пет лица загинале во експлозија на автомобил бомба во северниот дел на земјата. Според нив, меѓу загинатите има двајца војници и тројца напаѓачи. Целта на нападот била единица на војската во едно село во близина на Мао. Ниту една група се уште не презема одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG