Достапни линкови

Палестинскиот претседател во посета на Јапонија


Палестинскиот претседател Махмуд Абас
Палестинскиот претседател Махмуд Абас пристигна во Пекинг каде ќе разговара со тамошните власти за мировниот процес на Блискиот Исток. Абас ќе се сретне со кинескиот претседател Кси Џинпинг. Неговата посета е еден ден пред посетата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Нетанјаху ќе се сретне со кинескиот премиер со кого ќе разговара за ситуацијата во Сирија и Иран.
XS
SM
MD
LG