Достапни линкови

Иран го осуди израелскиот напад во Сирија


Израелскиот напад во Дамаск
Иранското министерство за надворешни работи го осуди израелскиот воздушен напад во Сирија и ги повика земјите од регионот да се спроистават на Тел Авив. Во соопштението, го обвинуваат Израел за агресија и го опишуваат нападот како искалкулиран обид за да креираат нестабилност во регионот.
Сириските национални медиуми претходно го обвинија Израел за ракетниот напад врз воениот истражувачи центар во Дамаск
XS
SM
MD
LG