Достапни линкови

Бомбашки напад во Сомалија, осум жртви


Во експлозија на автомобил бомба во близина на владин конвој во сомалискиот главен град Могадишу загинале најмалку 8 лица. Властите соопштија дека во конвојот се превезувала делегација на четворица Катарци.
Меѓу загинатите има четворица војници и цивили. Ниту една група се уште не презема одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG