Достапни линкови

Обама-Израел има право да се брани од Хизболах


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Израел има право да се штити од милитантната група Хизболах. Обама го даде коментарот по израелскиот воздушен напад врз пратка на оржје во Сирија наменета за Хизболах.
Обама за време на посетата во Костарика не сакаше директно да го коментира нападот, но изјави дека ќе ја остави израелската влада таа да го потврди или негира.
XS
SM
MD
LG