Достапни линкови

Убиени 7 американски војници во Авганистан


Седум американски војници загинаа во два оделни инциденти во Aвганистан. Пет од нив загинале во експлозија на бомба поставена покрај пат во покраината Кандахар. Другите двајца биле застрелани од страна на припадник на авганистанската војска во покраината Фарах. Талибанците ја презедоа одговорноста за бомбашкиот напад.
XS
SM
MD
LG