Достапни линкови

Сирија го обвинува Израел за напад во Дамаск


Експлозијата во истражувачкиот центар во Дамаск
Сириските национални медиуми го обвинија Израел за ракетниот напад врз воениот истражувачки центар во Дамаск. Се уште нема информации за повредени во експлозијата. Израел одби да го коментира извештајот.
Истражувачкиот центар беше нападнат од Израел во јануари. Експлозијата се случи еден ден по потврдата на властите дека Израел извршил воздушен напад врз пратка на ракети наменети за милитантната група Хизболах.
XS
SM
MD
LG