Достапни линкови

Расте бројот на жртви од урнатата зграда во Бангладеш


Властите во Бангладеш соопштија дека бројот на настрадани во уривањето на фабрика за текстил се искачил на 572 лица. Спасувачките екипи пронашле уште 22 тела под урнатините.
Осумдесеткатницата се урна на 24 Април, при што беа поврдени повеќе од 2400 лица. Околу 3.000 работници биле на смена кога се случила катастрофата.
XS
SM
MD
LG