Достапни линкови

Судири на војската и милитантите во Пакистан


Пакистанската војска се судрила со милитантите во бунтовничките покраини во земјата. Според соопштението, 16 милитанти и 2 војници загинале за време на офанзивата на безбедносните сили во Тирах, кој е планински предел во близина на границата со Авганистан и е засолниште на бунтовниците. Милитантите од јануари се обидуваат да ја преземат контролата во Тирах.
XS
SM
MD
LG