Достапни линкови

Судар во Босфор, тројца повредени


Најмалку три лица се повредени денеска при судар на ферибод полн со патници и товарен брод во Босфорскиот Проток. Као што јавија турските медиуми, повредените при несреќата биле евакуирани со чамци на турската Крајбрежна стража и биле пренесени во болница. Засега нема детали за сударот. Се препоставува дека до несреќата дошло поради густата магла кој денеска го отежнува сообраќајот низ Босфор.
XS
SM
MD
LG