Достапни линкови

Петмина војници на НАТО загинаа во Авганистан


Петмина припадници на НАТО силите загинале во експлозија на бомба поставена покрај пат во југот на Авганистан, соопштија од мисијата ИСАФ. За сега не е јасно каде точно се случил инцидентот. Претходно неделава, тројца британски војници загинаа во експлозија во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG