Достапни линкови

Расте бројот на настрадани во Бангладеш


Властите во Бангладеш соопштија дека бројот на настрадани во уривањето на фабрика за текстил се искачил на 540 лица, додека спасувачките екипи трагаат по уште 50 лица кои веројатно се под урнатините. Осумдесеткатницата се урна на 24 Април. Околу 3.000 работници биле на смена кога се случила катастрофата.
XS
SM
MD
LG