Достапни линкови

Пронајден урнатиот американски авион во Киргистан


Пронајдени се телата на двајцата американски пилоти по уривањето на нивното воено летало во планинскиот предел на Киргистан, јавија киргистанските власти. Од Министерството за итни случаи велат дека телата биле пронајдени меѓу урнатините од авионот марка КЦ 135 Стратотанкер. Продолжува потрагата по третиот член на екипажот.
XS
SM
MD
LG