Достапни линкови

Раст на берзите во САД и Европа


Берзите во Соединетите држави и Европа забележаа пораст по вестите дека американската економија во април годинава отвори нови 165 илјади работни места. Министерството за труд денеска соопшти дека стапката на невработеност во САД изнесува 7 ипол проценти и е најниска во изминативе четири години.
XS
SM
MD
LG