Достапни линкови

Цената на нафтата и натаму расте


Цената на суровата нафта на светскиот пазар достигна 94,60 долари за барел. Тоа е највисок дневен скок од ноември минатата година. До ова, според оценките на економистите, дојде како последица на одлуката на Европската централна банка да ја намали референтната каматна стапка на рекордно ниско ниво од 0,5 насто.
XS
SM
MD
LG