Достапни линкови

Штефан Филе во Азербејџан


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе
Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска во Баку изјави дека Азербејџан мора да продолжи да ги остварува заложбите за демократија и почитување на човековите права. Тој изрази надеж дека претседателските избори во таа земја во октомври годинава ќе бидат фер и во согласност со стандардите на Европската унија. Филе во Баку имаше средби со претседателот Илхам Алиев и со лидерот на опозицијата Иса Камбар.
XS
SM
MD
LG