Достапни линкови

Американки авион се урна кај Киргистанско – Казахстанската граница


Центарот Манас
Американски авион за полнење гориво се урнал во подрачјето на Киргистанско – Казахстанската граница кај селото Чалдибар.
Авионот се распаднал на три дела и во тек биле спасувачки операции.
Тој летнал од американскиот воен транзитен центар во Манас и кратко потоа го снемало од радарот.
Селото Чалдибар е одалечено 90 километри од Манас.
XS
SM
MD
LG