Достапни линкови

Обама назначи двајца пријатели во економскиот тим


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама избра двајца долгогодишни пријатели да бидат дел од неговиот економски тим. Обама ги објави номинациите кои мора да бидат одобрени од Сенатот во Вашингтон во четврток.
Тој ја избра Пени Прицкер, наследничката на хотелите Хајат за претседател на оделот за трговија. Додека неговиот поранешен колега на правниот факултет Мајкл Форман е следниот американски преставник за трговија.
XS
SM
MD
LG