Достапни линкови

Турција избра компанија за изградба на нуклеарна централа


Турција го избра конзорциумот на француската компанија Арева и јапонската Мицибуши Хеви Индустрис да ја изгради втората нуклеарна централа на земјата. Турскиот министерство за енергија соопшти дека се очекува договорот да биде потпишан на утрешната средба меѓу турскиот и јапонскиот премиер.
XS
SM
MD
LG