Достапни линкови

Азербеџан со протест за апсењето на нивни државјани во Иран


Азербеџанските власти побараа објаснување за апсењето на двајца нивни државјани во Иран. Министерството за надворешни работи во конзулатот во иранскиот град Табриз испрaти протесна нота.
Азербеџанскиот научник Халида Халид и нејзиниот асистен биле уапсени на 30 април заедно со четворица ирански активисти со азербеџанско потекло.
XS
SM
MD
LG