Достапни линкови

Грузијскиот министер за земјоделство поднесе оставка поради корупција


Давид Кирвалидѕе, Министер за земјоделство на Грузија
Министерот за земјоделство на Грузија Давид Кирвалидѕе поднесе оставка откако неколкумина од вработените во министерството беа приведени под сомневање за корупција. Кирвалидѕе изјави денеска дека ја превзема одговорноста за она што се случувало во Министерството за земјоделство и оти се повлекува од функцијата се додека целосно не биде расчистен случајот, изразувајки надеж дека истрагата ќе биде објективна.
XS
SM
MD
LG