Достапни линкови

Во финалето на Вембли, Баерн-Борусија Дортмунд


Тренерот на Баерн, Јуп Хајнкес
Фудбалерите на Баерн од Минхен се пласираа во финалето на Лигата на шампионите откако и во реваншот на полуфиналето синоќа убедливо го победија домаќинот Барселона со 3:0. Головите за баварците ги постигнаа Робен, Милер и Пике (автогол).
Во финалето, кое се игра на 25 мај на Вембли во Лондон, Баерн ќе се сретне со Борусија од Дортмунд, која во полуфиналните натпревари беше подобра од Реал Мадрид.
XS
SM
MD
LG