Достапни линкови

Времето сончево, попладне нестабилно


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со умерен развој на нестабилна облачност проследена со локален дожд и појава на грмежи, особено во западните делови.
Температурата ќе се движи од 24 до 32 степена.

Во Скопје температурата ќе достигне до 30 степени.
XS
SM
MD
LG