Достапни линкови

Притворени тројца осомничени за нападот во Бостон


Крв на улица во Бостон по нападот на маратонот
Бостонската полиција соопшти денеска дека биле приворени уште тројца осомничени за бомбашкиот напад на маратонот на 15 април. Тие информацијата ја објавија на твитер, при што наведоа дека подоцна ќе озбезбедат повеќе детали. Портпаролката на бостонската полиција ги потврди апсењата, но порача дека за дополнителни инфрмации треба да обратат кај ФБИ.
Три лица загинаа, а околу 260 беа повредени во нападот. Еден од осомничените Тамерлан Царнаев загина во престрелка со полицијата.
XS
SM
MD
LG