Достапни линкови

Протеси во Хрватска за промена на владината политика


Протестите во Загреб по повод 1 мај
Под слоганот „Менувајте го правецот“ денеска се одржа првомајскиот протест во Загреб во организација на пет синдиката и со поддршка од голем број невладини и ветерански организации.
Демонстрантите побараа промена на владината политика и порачаа доколку тоа не се случи ќе бараат предвремени избори. Собирот на кој учествуваа околу 20 илјади лица помина мирно.
XS
SM
MD
LG